• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' תמי ציגלר. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298127  נייד 052-6901144 פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

ארכיאולוגיה ברמת הנדיב

עבודה ארכיאולוגית
עדויות ארכיאולוגיות של פעילות אנושית באזור רמת הנדיב נראות בעיקר מסביב לשכבות הטוף וקרוב למקורות מים. שני האתרים העיקריים הם עין צור וחורבת עקב. שכבת הטוף היא השכבה המזינה שבה נחפרו הבארות בעין צור ושעליה מוקמו השטחים החקלאיים. תושביה של היישוב הקדום חורבת עלק הקימו מערכת אמות מים שניזונה ממימי המעיין. 
 
הפרק הבא מסכם את האתרים הארכיאולוגיים העיקריים ברמת הנדיב. כל החפירות בין 1984 ו-2006 נוהלו על-ידי פרופסור יזהר הירשפלד המנוח, ארכיאולוג הפארק.
 
חורבת עקב
האתר כולל חווה חקלאית שיושבה על-ידי אוכלוסייה יהודית עד למחצית השנייה של המאה הראשונה לפנה"ס. היא ננטשה כנראה, בתקופת המרד הגדול נגד האימפריה הרומית (בשנת 70). החל מהתקופה הביזנטית במאה הרביעית ועד לכיבוש הערבי, יושב האתר מחדש כווילה כפרית. שרידי הווילה, כולל שרידי מערכת המים, נשתמרו ופתוחים לקהל. 
 
חורבת עלק
האתר ממוקם בנקודה אסטרטגית בראש גבעה הצופה על בקעת הנדיב המעובדת. נקבת מים ומעיין נמצאו למרגלות הגבעה. במשך 20 עונות החפירה באתר התגלו ממצאים שונים כולל פרטים שתוארכו לתקופת הברונזה. הממצאים המרשימים ביותר היו מהתקופה הרומית הקדומה: חומה, מגדל ומבנים לעיבוד תוצרת חקלאית. ממצאים אחרים מצביעים על קיום יישוב באתר זה בתקופות הברזל, הפרסית וההלניסטית. בזמן החפירות נמצאו גם שרידים ממקור הרודיאני. הממצאים כוללים ארמון גדול מתקופת הורדוס (4-37 לפנה"ס). הארמון ננטש בזמן מלחמת היהודים נגד הרומאים. מבנים אחרים שהיו חלק מאתר מרשים זה נמצאו על מדרון הגבעה.  
שדה הרגמים (טומולי)
בחלקו הדרומי של רמת הנדיב נמצאו שרידים של 40 רגמים עגולים. הרגמים שמשו לקבורה בתקופה שבין 3000 לפנה"ס ועד לתחילת 2000 לפנה"ס. במרכזו של כל רגם היה סרקופאג (ארגז קבורה) עשוי מלוחות גיר לא מסותתים. חלק מהקברים כללו מתנות כגון אלות, פגיונות ותכשיטים.
 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום
ביטול